I T W E L D I N G
WordPress

5 sposobów na poprawienie funkcjonalności strony WordPress

1. Czym jest cache i dlaczego jest taki ważny dla naszej strony?

Cache pozwala naszej stronie WordPress na pominięcie wielu kroków. Zamiast za każdym razem przechodzić cały proces ładowania, cache tworzy tymczasową kopię strony zawierającą arkusze stylów, JavaScript, zdjęcia itp. do statycznego pliku HTML. Dlatego każdy odwiedzający, widzi ten sam szablon.

Proces buforowania strony

W3 Total Cache

W3 Total Cache jest aktualnie jedną z najpopularniejszych wtyczek WordPress do zarządzania buforem naszej strony internetowej. Wtyczka ta zawiera wszystkie opcje potrzebne do prawidłowego zoptymalizowania naszej strony. Zawiera buforowanie stron, osobnych obiektów, minifikacje skryptów i arkuszy stylów i wiele więcej opcji zapewniających szybsze działanie naszej strony. Początkujący użytkownicy mogą mieć problem z korzystaniem tej wtyczki, ze względu na ilość zawartych w niej opcji, mających realny wpływ na funkcjonowanie strony oraz profesjonalne nazewnictwo.

2. WPS Hide Login

WPS Hide Login

WPS Hide Login to bardzo lekka wtyczka, która pozwala łatwo i bezpiecznie zmienić adres URL formularza logowania. Plugin nie zmienia plików w środku, tylko przechwytuje wysyłane żądania, a wp-admin i wp-login stają się niedostępne. Dlatego też ważnym jest by zapamiętać nowy adres URL. Jednak dezaktywacja wtyczki przywraca witrynę do stanu początkowego. Warto wspomnieć, że została ona zaproponowana przez WPServeur – wyspecjalizowanego hosta WordPress.

3. Wordfence Security – Firewall & Malware Scan

Wordfence Security - Firewall & Malware Scan


Wordfence Security zawiera skaner złośliwego oprogramowania oraz zaporę sieciową które zostały zbudowane od podstaw w celu ochrony WordPress. Wtyczka Wordfence jest najbardziej wszechstronnym, dostępnym rozwiązaniem do zapewnienia bezpieczeństwa naszej witryny.Funkcje wtyczki:

  • Live Traffic – monitorowanie wizyt i prób włamań w czasie rzeczywistym; w tym ich pochodzenie, adres IP, pora dnia i czas spędzony na witrynie.
  • Konfigurowalne alerty dostarczane przez e-mail, sms lub Slack.
  • Blokowanie użytkowników z określonych krajów. (Dostępne tylko dla wersji Premium.)
  • Przywracanie zmienionych plików do ich oryginalnej wersji. Usuwanie plików nie pochodzących z instalacji WordPress’a.
  • Zabezpieczenie Captcha przy logowaniu.
  • i wiele więcej.

4. Yoast SEO

Yoast SEO

Yoast SEO pomaga w optymalizacji treści umieszczanych na stronie, by były dopasowane idealnie do kryteriów wyszukiwarek, dzięki czemu zwiększamy naszą pozycję w internecie. Ale nie zapominaj o czytelniku! Nawet jeśli wpiszesz się idealnie w kryteria Google, to Twoi odbiorcy nie skorzystają z usług, jeśli ich nie zrozumieją. Pozwól mi więc wyjaśnić, jak to działa. Wtyczka wykorzystuje algorytm do sprawdzania zawartości pod kątem różnych czynników, o których dowiedziono, że zwiększają czytelność. Patrzymy na użycie słów kluczowych, długość zdań, akapity, wykorzystanie nagłówków itp. Algorytm jest bardzo dokładny, ale niezbyt rygorystyczny.

5. Akismet Anti-Spam

Akismet Anti-Spam

Akismet sprawdza umieszczone na naszej stronie WordPress komentarze i przesłane formularze kontaktowe, w globalnej bazie danych spamu, aby zapobiec publikowaniu złośliwych treści. Wychwycony spam można w dowolnym momencie podejrzeć w panelu administracyjnym.Główne funkcje Akismet to:

  • Automatycznie sprawdza wszystkie zamieszczone komentarze i odflitrowuje te, które wyglądają jak spam.
  • Moderatorzy mogą zobaczyć liczbę zatwierdzonych komentarzy dla każdego użytkownika.
  • Funkcja odrzucania, która wprost odrzuca najgorszy spam.

Related Post

1 Comment

Leave a Comment