I T W E L D I N G
Aktualizacja WordPressa

Aktualizacja WordPressa jest ważna. W tym poście opiszemy w jaki sposób przeprowadzić poprawnie aktualizację CMS WorsPress.


Czy aktualizacja WordPressa jest na pewno konieczna?

Aktualizacja WordPressa jest bardzo istotna przeważnie ze względów bezpieczeństwa. Aktualizacje bardzo często nanoszą łatki na dziury bezpieczeństwa oraz błędy w poprzednich wersjach WordPress.


O czym warto wiedzieć i co zrobić przed aktualizacją WordPress?

Przed aktualizacją WordPressa warto przeczytać co wnosi nowa aktualizacja WordPressa, jakie nanosi poprawki, łatki oraz czy wprowadza jakieś nowości. Zanim zaktualizujemy WordPressa warto zrobić także backup strony ręczny poprzez FTP lub poprzez wtyczkę BackWPup, która pozwala także na automatyczne backupy między innymi do Dropboxa.

Bardzo ważną kwestią jest także sprawdzenie zgodności zainstalowanych wtyczek z nową wersją WordPress. Po instalacji zapewne będziesz musiał zaktualizować niektóre wtyczki do najnowszych wersji, w szczególności trzeba uważać na wtyczki które były instalowane spoza głównej bazy WordPress (potrzebują one często niestety ręcznych aktualizacji).


Aktualizacja WordPress

Gdy pojawi się nowa aktualizacja, nasza aktualna wersja WordPressa wyświetli nam o tym informacje na Dashboardzie. Nie ma nic łatwiejszego niż sama aktualizacja:

  1. Klikamy w informacji o aktualizacji – „Zaktualizuj teraz”
  2. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę aktualizacji tam należy wybrać odpowiednią wersję językową i kliknąć „Aktualizuj teraz”.
  3. I wszystko. WordPress zaktualizowany! Teraz należy tylko sprawdzić czy wszystkie wtyczki i motywy działają i w razie potrzeby je także zaktualizować.

Masz problem z aktualizacją WordPressa? Pojawiły się problemy przy aktualizacji? Wtyczki straciły kompatybilność i nie możesz sobie z tym poradzić? A może chcesz abyśmy poprostu w bezpieczny sposób przeprowadzili aktualizacje za ciebie? Jeśli tak zgłoś się do nas a my ci pomożemy!

Related Post

Leave a Comment