I T W E L D I N G
WordPress SEO

Dlaczego plugin do pozycjonowania WordPressa jest taki ważny?

WordPress sam w sobie ma bardzo ograniczone możliwości dostosowania strony pod wyszukiwarki. Aby mieć pełne możliwości dostosowania strony pod SEO należy zainstalować dedykowany plugin do pozycjonowania WordPressa.

W społeczności WordPress największą popularność mają wtyczki YoastSEO oraz SEO all in one. I to własnie nimi najmiemy się w dzisiejszym artykule.


SEO All In One

Logo Pack All In Seo Pack

Pakiet SEO All in One został stworzony w 2007 roku przez Michaela Torberta i Steve Mortiboy. Od tego czasu zyskał ogromną liczbę użytkowników i stał się jedną z najczęściej pobieranych wtyczek WordPress wszechczasów.

Aby użyć wtyczki SEO All In One należy ją najpierw zainstalować i aktywować. Po aktywacji w menu znajdziecie pozycje SEO All In One.

W pakiecie SEO All In One wszystkie ustawienia są przedstawione na jednej stronie, dla początkującej osoby może to być to trochę przytłaczające w porównaniu do Yoast SEO gdzie ustawienia są na kilku stronach, oczywiście dla niektórych może to być ułatwienie.

Wtyczka Seo All In One oferuje optymalizację pojedynczych wpisów, stron. Darmowa wersja wtyczki oferuje praktycznie wszystkie możliwości które są potrzebne dla początkującego pozycjonera. Wersja premium wprowadza głównie rozszerzenie darmowych funkcjonalności, jednak warto są kupić jeśli posiadasz sklep oparty o WooComerce, gdzie wtyczka daje bardzo duże pole do popisu.


Yoast SEO

Logo Yoast SEO

Jest to konkurencyjna wtyczka do poprzedniej i według wielu osób wygrywająca z pakietem SEO All In One. Yoast SEO, zaczął jako WordPress SEO przez Yoast w 2010 roku. Został stworzony przez Joost de Valk. Dzięki ciągłym i ciągłym ulepszeniom wtyczki szybko stał się głównym rywalem SEO w All in One.

Tak jak wcześniejszą wtyczkę tą także należy zainstalować oraz aktywować aby zacząć z niej korzystać. Yoast SEO jak wcześniej wspominaliśmy w porównaniu z pakietem SEO All In One posiada wielostronicowe opcje konfiguracyjne.

Wtyczka w podstawowej wersji tak jak pakiet All In One pozwala na konfiguracje każdego wpisu, strony osobno. Ponadto posiada dodatkowe opcje takie jak konfiguracja okruszków czy połączenie z panelami programisty popularnych wyszukiwarek – Google czy Bing.

Narzędzie lepiej od pakietu SEO All In One współpracuje z wtyczką WooComerce już w darmowej wersji oferując bardzo dużo opcji jak SEO produktów czy kategorii.


Którą wtyczkę wybrać?

Biorąc pod uwagę przeważającą liczbę funkcji Yoast SEO w porównaniu do SEO All In One oraz opinie wielu osób zajmujących się zawodowo pozycjonowaniem wygrywa z całą pewnością wtyczka Yoast SEO.

Nie zapominajmy, że mimo iż pakiet Seo All In One jest lżejszy i mniejszy o funkcjonalności to tym samym jest bardziej przyjazny dla osób początkujących. Decyzje zostawiamy wam.

Natomiast jeśli interesuje cię profesjonalne pozycjonowanie strony internetowej a nie wiesz jak się za to zabrać, to chętnie zrobimy ci pomożemy! Wycenę i audyt robimy za darmo. Zapraszamy do kontaktu.

Related Post

Leave a Comment