I T W E L D I N G

Wtyczka do tłumaczenia WordPressa – Loco Translate

Tłumaczenie stron poprzez tę wtyczkę do tłumaczenia WordPressa jest idealnym sposobem do uzyskania nowych klientów. Ma to związek z możliwościami jakie posiada. Wtyczka do tłumaczenia WordPressa umożliwia stworzenie nawet wielojęzycznej wersji swojego serwisu. W działania Loco Translate wchodzi przede wszystkim tłumaczenie stron, szablonów czy wtyczek w WordPress na dowolny język z poziomu panelu administracyjnego. Wtyczka posiada powszechne uznanie będąc spopularyzowana na wysoką skalę – aż 50 000 stron WordPress korzysta z jej możliwości. Sprzyjającym jej aspektem jest fakt, iż posiada polską wersję językową.

Wordpress - tłumaczenie stron poprzez wtyczkę

Loco Translate przydaje się do tłumaczenia elementów statycznych strony, które umknęły głównemu tłumaczeniu. Przykładowo podczas instalowania języka angielskiego w serwisie pozostaje nam słowo „search”, wtyczka umożliwia szybką zmianę na „szukaj”. Są to również takie frazy jak „similiar articles”, czyli „podobne artykuły”. Działanie z jej panelu możesz również podjąć pod kątem przekładu elementów statycznych strony. Samo tłumaczenie ma miejsce poprzez tworzenie (lub modyfikację istniejących już) plików .PO, które przechowują naszą translację. Oczywiście, korzystając z wtyczki nie wprowadzamy zmian w plikach .php, motywu czy wtyczki, a modyfikujemy samo tłumaczenie.

Wtyczka do tłumaczenia WordPressa - logo

Loco Translate – instalacja

Ogromny plus wtyczki to fakt, iż jest ona całkowicie darmowa. Aby móc korzystać z niej koorzystać należy ją najpierw zainstalować i aktywować w WordPressie. Instalacja Loco Translate odbywa się poprzez repozytorium WordPressa. Jedyne działania, jakie musimy podjąć to zalogowanie się do panelu administratora. Następnie klikamy zakładkę „wtyczki”, a potem „dodaj nową”. Po przekierowaniu do wyszukiwarki wtyczek wpisujemy „Loco Translate”. Ostatnimi zabiegami będzie zainstalowanie tej znajdującej się na samym szczycie. Po instalacji aktywujemy wtyczkę i możemy zająć się tłumaczeniem. Powodzenia!

Related Post

Leave a Comment